OKOLÍ KEMPU

 

Turistická oblast Jindřichohradecko leží na jihovýchodní hranici Čech, na hranici s nejsevernější částí Rakouska.

K turistické atraktivnosti oblasti  přispívá nejen rozmanitá krajina plná rybníků a lesů, místy rovná, jinde zvlněná, ale i fakt, že jindřichohradecko je tradičně osídlenou oblastí s řadou památek, která na západě sousedí s Třeboňskem, na východě se znojemskou oblastí, ze severu je ohraničeno masivem Vysočiny a z jihu Rakouskem.

Významný přírodní a turistický prvek zdejší oblasti představuje Česká Kanada.
Tato méně obydlená a jehličnany porostlá oblast je přírodním parkem, kde na mírných kopcích nalezneme balvany s mísami, viklany, kamenné skupiny žulových hornin, menší rybníky a mnoho vodních toků.

Centrem oblasti je Jindřichův Hradec, město nad rybníkem Vajgar, kde leží třetí nejrozsáhlejší zámecko-hradní komplex v České republice a další památky z doby gotiky, renesance i baroka.

Z Jindřichova Hradce vedou dvě úzkorozchodné tratě – jedna do Nové Bystřice a druhá do Obrataně. Významné památky nalezneme i v dalších městech.

Jen namátkou jmenujme Slavonice, Dačice, Telč... Tento méně lidnatý kraj je výzvou pro všechny romantiky a milovníky klidu. Na své si zde přijdou vyznavači pěší turistiky i cykloturistiky, milovníci jízdy na koni i romantických tratí a pomalých vláčků.

 

 

 

Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec

3 km

více
Červená Lhota

Červená Lhota

23 km

více
Zřícenina hradu Landštejn

Zřícenina hradu Landštejn

29 km

více
Třeboň

Třeboň

30 km

více
Telč

Telč

34 km

více
České Budějovice

České Budějovice

54 km

více

Kontakty

 

 

Zavřít

 

 

 

Vítáme Vás, sezónu 2024 jsme již zahájili.

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout